5. září 2022

3 důvody, proč používáme WordPress pro firemní weby

<strong>3 důvody, proč používáme WordPress pro firemní weby</strong>

Přečtete za 4 minutyPřečtete za 4 minuty

V Digiverse jsme velkými fanoušky WordPressu. Je to za nás ideální nástroj pro tvorbu většiny webových stránek nebo webových aplikací. Rozhodně ho také doporučujeme pro tvorbu firemních webů. A to hlavně proto, že se WordPress snadno používá, je flexibilní a má spoustu funkcí, které u svého webu každý ocení. Jaké jsou konkrétní důvody, proč jej využíváme a jakým způsobem? To se dozvíte níže.

Co je to vlastně WordPress?

Možná někdo slyší slovo WordPress poprvé. Není proto od věci jej představit. Jde o open source software, který lze používat pro tvorbu webových stránek. Napsaný je v programovacím jazyce PHP a MySQL. 

Podle statistik běží více než 43 % všech webových stránek běží právě na WordPressu. V porovnání s jinými weby, které mají známé CMS (Content Management System), má mezi nimi WordPress neuvěřitelný podíl na trhu 65 %. Za nás patří WordPress mezi špičku v rámci redakčních systémů. Máme jej nejraději v porovnání s ostatními CMS, jako je Joomla, Drupal a další.

WordPress pro firmy

Důvodů, proč WordPress většině firem doporučujeme, je hned několik.

Mnohostranné využití. Na WordPressu máme rádi to, že je opravdu všestranný. Lze v něm vytvořit jednoduchou prezentaci firmy, ale i složité webové stránky se spoustou funkcí. WordPress totiž nabízí neuvěřitelné množství různých pluginů. Ty se hodí ve chvíli, kdy chcete rozšířit svůj web nebo jej snadným způsobem propojit s jinými systémy.

Má to samozřejmě i své ALE. Při používání pluginů je třeba dbát na určitá pravidla. V Digiverse během tvorby www používáme pro daný web jen nutné minimum pluginů. Svým zákazníkům také doporučujeme pouze ty, které jsou pravidelně aktualizované. Současně používáme jen pluginy, které máme na vlastní kůži vyzkoušené a otestované. 

Proč? Za prvé chceme docílit co nejvyšší rychlosti webu. Příliš mnoho pluginů použitých najednou může web výrazně zpomalit. Druhým důvodem je bezpečnost webu. S ní souvisí právě pravidelná aktualizace pluginů, která je důležitou části celkového zabezpečení.

Jednoduchá správa ze strany klienta. Většina klientů, která u nás poptává nový web, má hlavní podmínku – být samostatný v následné administraci svých stránek. A právě to je velká výhoda WordPressu. Většinu obsahu si můžete spravovat sami a nemusíte s každým požadavkem hledat IT podporu. Platforma WordPressu je navíc uživatelsky velmi příjemná. Považujeme ji za intuitivní, klienti nám sami potvrzují, že se s ní rychle sžili a pochopili, kde co najít a jak s ní pracovat.

Bezpečnost. Často se nám stává, že se klienti ptají, zda je používání WordPressu pro jejich web bezpečné. Naše odpověď zní ANO. WordPress věnuje bezpečnosti velkou pozornost. A to zvláště proto, že jako velmi oblíbené CMS bohužel čelí různým hackerským útokům a pokusům obejít zabezpečení. Pokud se objeví bezpečnostní chyba, je zpravidla do několika hodin, maximálně do pár dní opravena. WordPress je nejpoužívanější redakční systém, a proto může mít ve statistikách napadených webů nejvyšší zastoupení. Cílem pro hledání slabin mohou být kupované šablony, které jsou využívané velkým počtem uživatelů. Je tak snazší najít chybu a zároveň poškodit co nejvíce. Šablona vytvořená na míru je pro hackery v podstatě neatraktivní.

Jak v Digiverse přistupujeme k bezpečnosti?

Především proaktivně, snažíme se předcházet možným rizikům pomocí následujících kroků:

  • WordPress a jeho pluginy pravidelně aktualizujeme, weby našich klientů tak lépe odolají možným útokům.
  • U našich projektů měníme přihlašovací adresu do administrace z běžně používaného vasweb.cz/wp-admin na jiný. Touto úpravou adresy výchozí přihlašovací stránky chceme zabránit nahodilým pokusům o přihlášení do administrace.
  • Doporučujeme administrátorům, aby používali bezpečná hesla (ideálně 12 znaků, kombinace čísel + velkých a malých písmen + speciální znaky typu vykřičník, závorka atp.).
  • Weby stavíme na vlastních šablonách vytvořených přesně dle požadavků zákazníka. Při tvorbě vlastních šablon používáme zavedené postupy (doporučení wordpress.org), které hrají velkou roli v bezpečnosti webu.
  • Používáme co nejmenší možné množství pluginů (jen ty aktualizované a prověřené).
  • Samozřejmostí je pro nás použití SSL Certifikátu, který spadá mezi bezpečnostní prvky. Na jeho použití trváme i ve chvíli, pokud si klient zařizuje hosting sám.
  • Dále nabízíme reCaptchu proti SPAMu, vlastní firewall, dvoufázové ověření a jiné prvky, které zajistí, aby byl váš web bezpečný.

Vytvoříme bezpečný web na WordPressu i pro vás

Ve WordPressu jsme vytvořili například webové stránky pro investiční platformu Bondster nebo developerskou společnost JRD Group a projekt Rezidence Bella Vista. Nejsou to ale zdaleka jediní klienti, kteří WordPressu věří a chválí si ho. 

Pokud si stále nejste jistí, jestli je pro vás WordPress ten pravý, napište nám. Probereme možná řešení a doporučíme vám to nejvhodnější.